معرفی آنتی ویروس رایگان Sophos در سیستم عامل لینوکس

introduction Sophos Antivrus banner

معرفی آنتی ویروس رایگان Sophos در سیستم عامل لینوکس

Sophos free antivirus for Linux introduction

مقدمه

همانطور که میدانید سیستم عامل های لینوکس نسبت به بقیه سیستم عامل ها امن تر هستند ولی به دلیل اینکه بیشتر سیستم عامل های لینوکس میزبان سرویس های مهمی مانند وب سرور یا اشتراک فایل و غیره …. هستند مورد توجه خاص هکر ها و نفوذگران هستند. علاوه بر این به دلیل حساس بودن سیستم هایی که بر پایه لینوکس هستند و به دلیل اینکه این سیستم ها بیشتر در پلتفرم های پیچیده و قسمت های حساس زیر ساخت ها استفاده می شوند ، اگر امنیت کافی نداشته باشند می توانند باعث توزیع نفوذ در شبکه و گسترش نرم افزارهای مخرب در همه سیستم عامل های مانند ویندوز ، مک و اندروید شوند.

معرفی آنتی ویروس Sophos  

شرکت Sophos یک شرکت نرم افزاری امنیتی و سخت افزاری در بریتانیا است که محصولات امنیتی در زمینه پایانه های ارتباطی، رمزگذاری، امنیت شبکه، امنیت ایمیل، امنیت تلفن همراه و مدیریت تهدید یکپارچه توسعه می دهد. این شرکت حدود ۳۰ سال است که در زمینه تولید محصولات آنتی ویروس و رمز نگاری فعالیت می کند.

آنتی ویروس Sophos که برای لینوکس ارائه شده از با مکانیزم های on-access و on-demand و اسکن مرتب و دوره ای در نسخه های سرور و دسکتاپ ، باعث افزایش امنیت ، کارایی و اعتماد به سرور و زیرساخت شما خواهد شد.

ویژگی های آنتی ویروس Sophos

در ادامه به برخی از ویژگی های این آنتی ویروس می پردازیم :

موثر و مطمئن

موتور Engin آنتی ویروس Sophos با قدرت تشخیص بالایی ویروس ها ، تروجان ها و بدافزارهای دیگر را تشخیص داده و آن ها را حذف می کند. همچنین دارای قابلیت تشخیص پیشرفته برای فایل های پیچیده می باشد و به صورت آنلاین فایل های مشکوک را در آزمایشگاه Sophos بررسی می کند.

برای اینکه از ماشین های لینوکسی به عنوان یک قربانی و نقطه نفوذ به شبکه و سیستم های دیگر استفاده نشوند ، آنتی ویروس Sophos بدافزارهای مبتنی بر ویندوز ، مک و اندروید را نیز تشخیص داده و آن ها را حذف و یا متوقف می کند.

تشخیص و توقف بد افزارها با on-access ، on-demand یا اسکن زمان بندی شده

آنتی ویروس Sophos با استفاده از on-access که از رهگیری فایل سیستم TALPA یا کتابخانه Fanotify استفاده می کند ، کارایی را برای لینوکس تضمین می کند ، همچنین on-demand و ُscheduled scanning نیز به امنیت سیستم شما کمک می کند. برنامه اسکن نیز برای اسکن شبکه و درایور ها نیز تنظیم می شود.

حداکثر کارایی ، حداقل فشار

آنتی ویروس Sophos برای لینوکس به طور پیوسته سیستم را برای بیشترین کارایی بهینه می کند و برنامه به صورت سبک ترین حالت بدون اینکه باعث کندی سیستم شود ، امنیت سیستم شما را فراهم می کند. به روز رسانی های برنامه نیز براحتی و سریع انجام شده و بسته های بروز رسانی نیز بسیار کم حجم می باشد ( معمولا کمتر از ۵۰KB ).

به علاوه برای کارایی بهتر می توان فایل یا دایرکتوری یا wildcards هایی را در برنامه آنتی ویروس استثنا کرد.

در ادامه خلاصه ای از ویژگی های مهم آنتی ویروس Sophos برای شما لیست شده است :

  • تشخیص و متوقف کردن بدافزارها – دارای قدرت تشخیص بدافزارهای مربوط به تمامی سیستم عامل های ویندوز و لینوکس و اندروید
  • نصب آسان برنامه و پشتیبانی از تمامی نسخه های مختلف لینوکس
  • اجرای سبک بدون اختلال در برنامه ها و کند شدن سیستم عامل
  • قابلیت به روزرسانی و مدیریت متمرکز برنامه
  • قابلیت تنظیم دوره های مختلف برای اسکن سیستم
  • دارای اسکن سریع و اسکن کامل سیستم
  • پشتیبانی از پلتفرم های ترکیبی و پیچیده
  • محیط کاری بر پایه خط فرمان – شاید این گزینه به نظر شما یک ضعف باشد ولی عدم استفاده از پنل های تحت وب باعث افزایش امنیت می باشد.
  • رایگان

در ادامه این مطلب ، آموزش نصب و راه اندازی آنتی ویروس Sophos را مطالعه کنید.

 

Leave a Reply